Jak skonfigurować iPhone po zakupie

Etui typu "Flip Case" dla Samsung - 5 Kolorów

Kupiłeś nowego iPhone’a lub przeniosłeś się z systemu Android na iOS’a? Pierwszym Twoim zadaniem będzie skonfigurowanie nowego telefonu, a także przeniesienie danych ze starego urządzenia na nowe. Chociaż nie jest to trudne zadanie, to warto trzymać się kilku podstawowych zasad.

 

 • Z iPhone’a na iPhone’a

 

Jeżeli jesteś już użytkownikiem iPhone’a, to przeniesienie danych ze starego urządzenia na nowe będzie proste i intuicyjne. W pierwszej kolejności jednak należy rozłączyć zegarek Apple Watch, jeżeli taki posiadasz. Spowoduje to automatyczne utworzenie backupu, co umożliwi sparowanie zegarka z nowym telefonem.

 

 • Jak przenieść dane?

 

Wystarczy, że położysz nowego iPhone’a obok starego. Należy włączyć nowe urządzenie i poczekać, aż na bieżącym telefonie pokaże się okienko Szybki Start. Umożliwia to wybranie konfiguracji przy użyciu konta Apple ID. Należy upewnić się, że podaliśmy poprawne dane konta, włączyliśmy Bluetooth i następnie wciśnijmy przycisk „Dalej”.

W dalszej kolejności czekamy na animację z komunikatem „Dokończ na nowym [urządzenie]”. Pozostaje Ci już tylko postępowanie zgodnie z instrukcjami, w tym m.in. konfiguracja Face ID oraz Touch ID na nowym iPhone. Dodatkowo istnieje możliwość odtworzenia aplikacji, danych i ustawień za pomocą najnowszego backupu na iCloud. W tym celu musimy włączyć usługę WiFi.

 

 • Z Androida na iPhone’a

 

Przenosiny z urządzenia z systemem Android na nowego iPhone’a są również intuicyjne. Wystarczy włączyć WiFi i skorzystać z aplikacji Move to iOS. Następnie należy wykonać 7 następujących kroków:

 1. Stuknąć opcję „Przenieś dane z Androida”.
 2. Uruchomić aplikację Move to iOS.
 3. Poczekać na kod.
 4. Użyć kodu.
 5. Wybrać pożądaną zawartość do przeniesienia.
 6. Skonfigurować urządzenie z iOS.
 7. Zakończyć.

 

 • Konfiguracja nowego iPhone’a

 

Konfiguracja nowego iPhone’a odbywa się za pośrednictwem wbudowanego kreatora. Wszystko odbywa się w kilku następujących krokach:

 1. Włączenie urządzenia – jeżeli jesteś osobą niedowidzącą lub niewidomą, należy włączyć usługę VoiceOver lub Zoom na ekranie powitalnym. Następnie należy wybrać język oprogramowania.
 2. Przeprowadzenie czynności Szybki Start, jeżeli przenosisz się ze starego urządzenia z systemem iOS 11 lub nowszym.
 3. Aktywacja urządzenia – w tym celu musisz połączyć się z siecią WiFi, siecią komórkową lub aplikacją iTunes.
 4. Konfiguracja Face ID oraz Touch ID – za pomocą tych usług istnieje możliwość autoryzacji realizowanych płatności na podstawie rozpoznawania twarzy lub odcisku palca. Na tym etapie docelowo musisz utworzyć sześciocyfrowy kod. Możesz utworzyć jednak krótszy lub w ogóle zrezygnować z tego zabezpieczenia – wystarczy stuknąć „Opcje kodu”, by wybrać odpowiednią opcję.
 5. Odtworzenie lub przeniesienie danych z iCloud.
 6. Zalogowanie się za pomocą konta Apple ID.
 7. Konfiguracja usługi Siri oraz innych usług – opcjonalny etap, który pozwoli Ci sterować swoim urządzeniem za pomocą głosu
 8. Konfiguracja funkcji Czas przed ekranem – usługa pozwoli Ci kontrolować czas używania Twojego iPhone’a.
 9. Włączenie automatycznych aktualizacji oraz opcjonalnie innych usług.
 10. Zakończenie.

 

 • Prosto i intuicyjnie

 

Jak widać, konfiguracja nowego iPhone’a jest prosta i intuicyjna. Niezależnie od tego, czy przenosisz swoje dane z urządzenia z systemem Android czy ze starego iPhone’a. Twórcy przewidzieli prosty w użyciu kreator konfiguracji, który poprowadzi Cię za rękę przez cały proces. Po jego przeprowadzeniu nie pozostaje nic innego, jak korzystać z funkcjonalności nowego sprzętu!