Smartfon to również zdrowie! Przedstawiamy 5 aplikacji, które pomogą utrzymać formę!

Współczesne telefony komórkowe już dawno przestały służyć wyłącznie do dzwonienia i wysyłania SMS’ów. Są to w rzeczywistości mini komputery, które mają często lepsze parametry, niż PC z lat 90′. Wraz z poprawą wydajności, zmienił się również sposób użytkowania tych urządzeń.

Smartfon to również zdrowie

Smartfon (ang. smartphone) w dosłowny tłumaczeniu oznacza „mądry telefon”. Wiele w tym sformułowaniu prawdy. Wystarczy wspomnieć, że aktualnie te urządzenia towarzyszą nam w każdym aspekcie życia. Dzięki nim jesteśmy w stanie mieć informacje ze świata „na wyciągnięcie ręki”, a także możemy sprawnie zarządzać swoim budżetem domowym. To samo dotyczy naszego zdrowia. Powstało wiele aplikacji, dzięki którym zadbamy o swoją formę. Poniżej przedstawiamy 5 najciekawszych.

Po pierwsze: zmiana nawyków – HabitBull

Istnieje bardzo dużo aplikacji pozwalających nam dbać o zdrowie. Jak wskazuje jednak praktyka – prawidłowa higiena rozpoczyna się w naszej głowie. Dlatego budowa odpowiedniej formy oraz sylwetki powinna rozpocząć się od zmiany nawyków.

Pomoże nam w tym aplikacja HabitBull. W bezpłatnej wersji możemy ustalić sobie 5 celów, których osiągnięcie wymaga codziennego wykonywania określonych zadań. Osiągnięcie celu następuje po 66 dniowym cyklu. Jeżeli w jakimkolwiek dniu nie wykonany zadania – licznik się zeruje i cykl rozpoczynamy od nowa.

Aplikacja dostępna na urządzenia z Androidem oraz iOSem.

Po drugie: dobry sen – Sleep Cycle

Prawidłowa ilość snu wymiernie wpływa na nasze samopoczucie oraz ogólny stan zdrowia. Dlatego warto zadbać o to, by się wysypiać. Umożliwi nam to aplikacja Sleep Cycle, która przede wszystkim monitoruje nasz sen. Na podstawie wydawanych dźwięków określa, w jakiej fazie się znajdujemy. Gdy przychodzi moment przebudzenia, Sleep Cycle wykrywa, kiedy jesteśmy w najpłytszej fazie snu, a następnie wyzwala budzik. Dzięki temu przebudzenie jest nadzwyczaj łagodne.

Po trzecie: prawidłowa dieta – Fitatu

Na współczesnych smartfonach dostępne są również aplikacje, które ułatwią nam na zachowanie prawidłowej diety. Ciekawą opcją jest Fitatu, bezpłatnie dostępne na urządzenia z systemem Android. Znajduje się w niej bogata baza dań wraz z przepisami, ilością makroskładników, a także kalorycznością.

Możemy dodawać również własne potrawy. Aplikacja posiada ponadto skaner kodów kreskowych, dzięki któremu po zeskanowaniu danego produktu dowiemy się, ile dokładnie ma kalorii, jakie ma makroskładniki oraz jakich wartości odżywczych dostarczymy organizmowi po spożyciu określonej porcji.

Po czwarte: pij wodę – Aqualert

Woda ma ogromne znaczenie dla prawidłowego funkcjonowania naszego organizmu. Dlatego warto skorzystać np. z Aqualert – aplikacji, która przypomina nam o tym, kiedy powinniśmy sięgnąć po szklankę wody. Warto wiedzieć, że jest ona dostępna zarówno na urządzenia z systemem Android, jak i iOS.

Po piąte: aktywność fizyczna – Endomondo

Ciężko zadbać o nasze zdrowie przy biernym trybie życia. Odpowiednia ilość aktywności fizycznej pozwoli nam zadbać o właściwą sylwetkę oraz prawidłowe BMI. Najbardziej znaną aplikacją, która umożliwi nam monitorowanie spalanych kalorii, jest Endomondo. Dostępna jest zarówno w płatnej, jak i bezpłatnej wersji. W ogólnym skrócie działa ona następująco: wybieramy rodzaj aktywności fizycznej, którą wykonujemy. Aplikacja automatycznie mierzy nam, ile kalorii spaliliśmy. Wynikiem możemy pochwalić się np. na swoim Facebook’u.

Dbaj o zdrowie ze swoim smartfonem

Powyższe zestawienie nie wyczerpuje wszystkich możliwości naszych smartfonów. Istnieje znacznie więcej aplikacji, dzięki którym zadbamy o nasze zdrowie oraz prawidłową formę. Jeżeli będą wykorzystywane w granicach rozsądku, wspomogą nas w uzyskaniu pożądanych celów. Jedno jest jednak pewne – żaden smartfon nie wyręczy nas w dbałości o nasze zdrowie. Przede wszystkim zadbajmy o właściwą motywację, dzięki której ściągnięcie odpowiedniej aplikacji nie będzie