TOP 10 gier mobilnych, w które warto zagrać

Współczesne telefony już dawno przestały służyć wyłącznie do dzwonienia. Wraz z rozwojem technologii mobilnych, znacząco wzrosły możliwości tych urządzeń. Zmieniła się również nazwa – aktualnie nazywane są „smartphone’ami”, czyli w dosłownym tłumaczeniu – mądrymi telefonami. Jedną z najczęściej wykorzystywanych funkcji są gry mobilne. Poniżej prezentujemy 10 najciekawszych.

  1. Last Day On Earth

Jest to bardzo klimatyczna gra, w której gracz ma postawiony jeden tylko cel – przetrwać jak najdłużej w świecie opanowanym przez zombie. Do osiągnięcia tego celu niezbędne jest zbieranie surowców, które pozwolą nam zabezpieczyć nasze schronienie nie tylko przed hordami nieumarłych, ale także przed innymi graczami, którzy chcą splądrować nasze mienie.

Gra dostępna w Sklepie Play oraz na AppStore

  1. This War of Mine

Logika gry podobna jest do powyższego tytułu – zadaniem gracza jest przetrwanie. Do jego zrealizowania niezbędne jest zbieranie przedmiotów i towarów, którymi później można handlować. Inna jest jednak fabuła. Znajdujemy się bowiem w świecie ogarniętym przez wojny. Rozgrywkę rozpoczynamy w komfortowych warunkach – w bezpiecznym schronieniu, w którym znajduje się pod dostatkiem żywności oraz leków i bandaży. Z czasem zapasy się kurczą i zmuszeni jesteśmy do wyruszenia na poszukiwania zasobów.

Gra dostępna w Sklepie Play za 49,99 zł oraz AppStore za 69,99 zł.

  1. Golf Clash

Jest to sportowy multiplayer, który został wyróżniony nagrodą Game of The Year 2018 przez Mobile Game Awards oraz TIGA Awards. Pomimo prostej rozgrywki oraz nieporywającej grafiki, potrafi wciągnąć na wiele godzin. Gracz ma do dyspozycji cykliczne turnieje, różne tryby gry, możliwość ulepszania kijów oraz odkrywanie nowego sprzętu w zamkniętych skrzyniach.

Gra dostępna jest za darmo w Sklepie Play oraz na AppStore.

  1. Beholder

Specyficzna gra, w której wcielamy się w postać woźnego w reżimowym mieście, w którym wszyscy mieszkańcy muszą podporządkować się bezwzględnemu rządowi. W praktyce naszym zadaniem jest podsłuchiwanie lokatorów kamienicy i donoszenie o wszelkich przewinieniach, jakich się dopuszczają. Mamy do wyboru zostać całkowicie podporządkowanym szpiegiem lub dobrym człowiekiem, który stara się pomóc innym. Każda decyzja ma wpływ na dalsze losy bohatera, a także na ostateczne zakończenie rozgrywki.

Gra dostępna za 18,99 zł w Sklepie Play oraz za 23,99 zł na AppStore.

  1. 911 Operator

W tej grze wcielamy się w operatora linii 911, zaś naszym celem jest rozmieszczenie jednostek w odpowiednich miejscach. Będziemy nimi kierować w ciągu dnia w momencie otrzymania zgłoszenia od mieszkańców miasta. Do obowiązków gracza należy również rozmowa z poszkodowanymi oraz podejmowanie decyzji o wysłaniu pomocy. Istnieją dwa tryby rozgrywki – fabularny lub dowolny, w wybranym przez nas mieście osadzonym na mapie z bazy OpenStreetMap.

Gra dostępna za 23,99 zł zarówno w Sklepie Play, jak i na AppStore.

  1. I’m Ping Pong King

Bardzo prosta gra, na którą znajdziemy czas np. w trakcie jazdy tramwajem. Cel jest prosty – musimy zostać królami ping ponga. Rozgrywka odbywa się za pomocą dwóch klawiszy, którymi decydujemy, czy odbijamy piłeczkę z lewej czy z prawej strony. Ciekawym trybem jest tzw. „niemożliwy test”, który stawia przed nami trzy wyzwania. Jednym z nich jest test wzroku, w którym stół ulega zmniejszeniu po każdym odbiciu piłeczki. Drugim jest test koncentracji, w którym przeciwnik serwuje naprawdę szybkie piłki. Trzeci test polega na tym, że klawisze mają odwróconą funkcjonalność, tj. lewy odpowiada za prawe odbicie, zaś prawy – za lewe odbicie.

Gra jest darmowa zarówno w Sklepie Play, jak i na AppStore.

  1. Does not Commute

Kolejna prosta gra zręcznościowa, w której celem gracza jest odprowadzenie wszystkich samochodów na swoje miejsce. W miarę upływu rozgrywki na planszy pojawia się coraz więcej pojazdów, w związku z czym coraz trudniejsze jest wyrobienie się z czasem. Dlatego niezbędne jest zaplanowanie sobie od samego początku kolejności ustawienia poszczególnych aut.

Gra jest darmowa dla urządzeń z Androidem, jak i z iOSem.

  1. War of Warships Blitz

Jest to multiplayer, w której gracz toczy bitwy morskie z innymi użytkownikami online. Na pierwszy rzut wyróżnia się atrakcyjna grafika z dopieszczonymi detalami. Co do samej rozgrywki – mamy do dyspozycji kilka trybów gry. Misje mogą polegać na przejęciu cudzej bazy, zniszczeniu wszystkich okrętów wroga lub utrzymaniu jak największej ilości fragmentów mapy.

Gra jest darmowa w Sklepie Play oraz na AppStore.

  1. Emergency HQ

Ciekawy symulator, w którym obejmujemy dowództwo w lokalnym centrum zarządzania kryzysowego. Rozgrywkę rozpoczynamy z jednym wozem strażackim i jedną karetką, jednak z upływem czasu nasze zasoby zostają uzupełnione o dodatkowe specjalistyczne oddziały. Cel jest prosty – musimy stawić czoła niebezpieczeństwom w wirtualnym mieście. Za każde ukończone zadanie w ustalonym czasie otrzymujemy medale, które mają wpływ na miejsce w ogólnoświatowym rankingu.

Gra jest darmowa w Sklepie Play oraz na AppStore.

  1. Lapse: A Forgotten Future

W tej grze wcielamy się w przywódcę wirtualnego państwa. Rozgrywka polega na dokonywaniu wyborów za pomocą przesunięcia palca w lewo lub w prawo. Musimy jednak pamiętać, że każda decyzja ma wpływ na dalsze losy kraju. Decydują również o tym, jakie zakończenie będzie miała nasza historia.

Gra jest darmowa w Sklepie Play oraz na AppStore.